Yhdistys

PoKS ry on vuonna 1983 perustettu yhdistys. Yhdistyksen tarkoituksena on herättää ja ylläpitää koiraharrastusta sekä edistää ja tukea koiraharrastustoimintaa Pohjois-Karjalassa. PoKS:n koulutustoiminnan toteuttamisesta vastaavat eri lajien jaostot, jotka toimivat kiinteässä yhteistyössä hallituksen kanssa. Jaostojen esittelyt, koulutustarjonnan ja yhteystiedot löydät kunkin lajin omalta sivulta. Koulutusryhmissä koulutetaan ensisijaisesti koirien omistajia kouluttamaan koiriaan. 

PoKS ry Facebookissa

Yhdistyksen hallitus

Pia Takkunen
Puheenjohtaja
puh. 0400191237
pia.takkunen@gmail.com

Satu Kovanen
Varapuheenjohtaja
santsa.kovanen@gmail.com

Veera Pyy
Sihteeri
pokssihteeri@gmail.com

Maiju Asikainen
Hallituksen jäsen

asikainen.maiju@gmail.com

Anni Joronen
Hallituksen jäsen
anni.joronen@gmail.com

Sari Vatanen
Hallituksen jäsen
savatanen@gmail.com

Anna Oinonen
Hallituksen jäsen
anna.oinonen@agarwaen.org

Valtteri Pennanen
Hallituksen jäsen
topivaltteripennanen@gmail.com

Toimihenkilöt

Marja Hassinen
Jäsensihteeri
040 515 6358
poksjasensihteeri@gmail.com

Katja Kuosmanen
Rahastonhoitaja
poks.rahastonhoitaja@gmail.com

Laura Pitkänen
Agilityjaosto
Webmaster

poksagi@gmail.com

Aino Lakiasuo
Tokojaosto
tokojaosto@gmail.com

Pauliina Varis
Näyttelyjaosto
poks.nayttely@gmail.com

Ulla Pajarinen
Vesipelastusjaosto
u.pajarinen@gmail.com

Laskutusosoite
PoKS ry Kaislakatu 7 80130 Joensuu